Olimpiada przedmiotowa OLIMPUS

o1

Ostatnie lata to nieustanne pasmo sukcesów naszych uczniów w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy „Olimpus” w zakresie przyrody. Kolejni uczestnicy zdobywają tytuły laureatów i uzyskują cenne nagrody książkowe, a najlepsi za pierwsze miejsce – piękne, grawerowane dyplomy. Oto wyniki:
Rok szkolny 2010/11 – 2 pierwsze miejsca
Rok szkolny 2011/12 – 3 drugie miejsca, 1 trzecie
Rok szkolny 2012/13 – 3 pierwsze miejsca, 2 drugie
Rok szkolny 2013/14 – 3 pierwsze miejsca, 2 drugie w sesji jesiennej oraz 4 pierwsze miejsca i 3 drugie w sesji wiosennej
Rok szkolny 2014/15 – 4 pierwsze miejsca, 1 drugie
Jak widać obecny rok szkolny już przyniósł sukcesy, a to dopiero wynik olimpiady w sesji jesiennej. Uczestnicy zachęceni bardzo dobrymi wynikami (13 uczestników uplasowało się na miejscach od 1 do 9 – wszyscy mają status laureata), wzięli udział w kolejnej, zimowej edycji. Jak to mówią „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, więc z niecierpliwością wszyscy oczekują na wyniki, które zostaną ogłoszone przez organizatora na początku marca.
Mnie – opiekuna całej grupy oczywiście bardzo cieszą sukcesy uczniów, ale najwięcej satysfakcji przynosi aktywność i zapał członków koła, z jakim podejmują trud przygotowania się i poszerzania wiedzy.

Opiekun szkolnego koła przyrodniczego Jacek Witczak